Delimitazion redolal d'Aragón. Aragón ye ansina. luenga lengua fabla
Aragón > aragones

Delimitazion redolal d'Aragón. Aragón.



CódigoNombre RedoladaMonezipiosSuperfizie
Km2
Padrón 2002
01Chacetania201.857,9017.207
02Alto Galligo81.359,8012.320
03Sobrarbe192.202,706.854
04Ribagorza342.459,8012.129
05Cinco Villas313.062,5032.669
06Hoya de Huesca/Plana de Uesca402.525,6060.525
07Somontano de Barbastro291.166,6022.740
08Cinca Medio9576,7022.441
09La Litera/La Llitera14733,9018.666
10Monegros312.764,4021.240
11Baxo Cinca/Baix Cinca111.419,6022.688
12Tarazona y el Moncayo16452,414.287
13Campo de Borja18690,5014.326
14Aranda13561,008.018
15Ribera Alta del Ebro17416,0022.564
16ValdeJalón17933,3023.721
17Zaragoza202.288,80662.941
18Ribera Baxa del Ebro10989,909.418
19Baxo Aragón-Caspe/Baix Aragó-Casp6997,3012.604
20Comunidad de Calatayud672.518,1040.185
21Campo de Cariñena14772,0010.501
22Campo de Belchite151.043,805.505
23Baxo Martín9795,207.383
24Campo de Daroca351.117,906.623
25Jiloca401.932,1013.829
26Cuencas Mineras301.407,609.604
27Andorra-Sierra de Arcos9675,1011.165
28Baxo Aragón201.304,2026.853
29Teruel462.791,6043.273
30Maestrazgo151.204,303.700
31Sierra de Albarracín251.414,004.961
32Gúdar-Javalambre242.351,607.892
33Matarraña/Matarranya18933,008.682
Total Aragón  73047.719,201.217.514

Mapa de las Redoladas d'Aragón

Más información

Lai 8/1996, de delimitación redoladas de Aragón.

Lai 23/2001, de 26 de diciembre, de Medidas de Redolarizazion.

Lai 10/1993, de Redolarizazion.

Divisiones Administrativas en Aragón.

 

Cosa ye tan difizil de resistir como un poco de adulazión. Arnold Lobel



etiquetas

Introduzión to Aragón, Torismo, rural, borinas, cultura, arte, costumbres.
Presa posizión autiba en a cultura aragonesa. Jovenes y chobentú. Monta o tuyo mesmo rolde de chobenes. Creiga o tuyo informazión gronxiable e intresán. Contacta con nusatros. Da a conoxer as tuyas mesmas publicazions, o deporte y a naturaleza no te resultaran estranios. Presa partiu, aragonés por suposau.

Endiz Alfabetico denzima Aragón

Si quiers enamplar o tuyo informazión denzima Aragón puez empezipiar recorriendo bels Monesterios, o 40 Castiellos atro recorrido intresán ye o Mudejar, Patrimonio d' a Umanidá, tamién puez enamplar os tuyos conoximientos culturales denzima Aragón examinando o suyo eraldica monezipal e instituzional sin ixuplidar, por suposau, bellas d' os suyos feguras emblemáticas como San Chorche Amo d' Aragón o sus personajes ilustres añadiendo a istos datos un minimo recorrido por o suya istoria o bels libros.

Tamién goza Aragón d' una Naturaleza dibersa y variada donde pasando por plantas, animals, o paisaches podemos arribar a un fantestico bestiario que habita en os suyos molimentos.

A informazión no será replena sin un gambada por as suyas tres provincias: Zaragoza, Teruel y Uesca y sus variadas Redoladas, con aturadero en belún d'os suyos espectaculars paisaches como ro bal pirenaico d' Ordesa o el Moncayo o por oposición en el valle el Ebro.

Si razones de treballo u familiars te han lebato Luen de Aragón puez Bajarte imágenes de fundo, sonius u animazións

Tamién puez dedicar-te a ros intangibles: dende ra replega de falordias que fan a Aragón unibersal o tuyo tamién puez engalzar a presenzia d'o Santo Grial en Aragón.

Atras paxina denzima Aragón en Internet

Bi ha atras autualidades y reyalidás que tamién te pueden intresar, Ta siguir a eboluzión d'o Aragonés de Aragón



Uesca | Teruel | Zaragoza | Aragón | Redoladas | Portalada
Turismo Rural | Turismo | La Seo | El Pilar | Mudéjar | Goya | Museo Zaragoza
Endize Alfabetico | Temático | Mapas | Enrastres



Aragón ye ansina, Monezipios, provincias, redoladas. Arte Mudéjar, turismo, rural, borinas. monasterios, ilesias, Moncayo, sistema ibérico, pirineos, agua, Ebro, Jalón, Jiloca, Huerva, Huecha, Queiles, Isuela.

Copyright 1996-2019 © All Rights Reserved Javier Mendívil Navarro, Aragón (España)

Si quiers modificar datos u enamplar a informazión suministrada escríbenos

Aviso Legal. Ista autibidá de l'Asoziazión Aragón Interautibo y Multimeya
Ye realizá con independenzia de tot aministrazión o instituzión pública.
Augua en Aragón, salú y güempasar