Aragó > es així

Delimitació comarcal d'Aragó. Aragó.



CodiNom ComarcaMunicipisSuperfície
Km2.
Padró 2002.
01.Jacetania20.1.857,90.17.207
02.Alt Gállego8.1.359,80.12.320
03.Sobrarbe19.2.202,70.6.854
04.Ribargorça34.2.459,80.12.129
05.Cinc Viles31.3.062,50.32.669
06.Foia d'Huesca/Plana de Uesca40.2.525,60.60.525
07.Somontano de Barbastro29.1.166,60.22.740
08.Cinca Mig9.576,7022.441
09.La Llitera/La Llitera14. 733,9018.666
10.Monegros31. 2.764,40.21.240
11.Baix Cinca/Baix Cinca11.1.419,60.22.688
12.Tarazona i el Moncayo16.452,414.287
13.Camp de Borja18. 690,5014.326
14.Aranda13. 561,008.018
15.Ribera Alta de l'Ebre17.416,0022.564
16.ValdeJalón17. 933,3023.721
17.Zaragoza20. 2.288,80.662.941
18.Ribera Baixa de l'Ebre10. 989,909.418
19.Sota Aragó-Casp/Baix Aragó-Casp 6.997,3012.604
20.Comunitat de Calataiud67. 2.518,10.40.185
21.Camp de Cariñena14.772,0010.501
22.Camp de Belchite15. 1.043,80.5.505
23.Sota Martín9.795,207.383
24.Camp de Daroca35. 1.117,90.6.623
25.Jiloca40. 1.932,10.13.829
26.Conques Mineres30.1.407,60.9.604
27.Andorra-Sierra d'Arcs9. 675,1011.165
28.Sota Aragó20.1.304,20.26.853
29.Teruel46. 2.791,60.43.273
30.Maestrazgo15. 1.204,30.3.700
31.Sierra d'Albarrasí25. 1.414,00.4.961
32.Gúdar-Javalambre24. 2.351,60.7.892
33.Matarraña/Matarranya18. 933,008.682
Total Aragó  730. 47.719,20. 1.217.514.

Mapa Aragó coamarcas

Más informació

Llei 8/1996, de delimitació comarcal d'Aragó.
LLEI 23/2001, de 26 de desembre, de Mesures de Comarcalització.
Llei 10/1993, de comarcalització.
Divisions Administratives a Aragó.



Abril que trona, anuncia collita bona.
Ni et fiïs d'home noi, ni et pugis a ruquet.
A l'abril, aigües mil.



Índex alfabètic sobre Aragó

Una col lecció de reproduccions antigues amb les millors il.lustracions històriques.
Les fotografies actuals sobre Aragó et mostraran una societat viva.
no et perdis el Mudèjar, Patrimoni de la Humanitat.

Tens una invitació a recórrer la Província de Saragossa.

En Genealogía Aragonesa poden informar-te sobre com localitzar als teus avantpassats.

Meravella't amb els dibuixos i aquarel de Teodoro Pérez Bordetas.



Huesca | Teruel | Zaragoza | Aragó | Inici
Turisme La Seu | El Pilar | Goya | Museu Zaragoza
Aigualeix | Fauna | Flora | Geología | Fongs | Naturalesa a Aragó
Indice Alfabètic | Temàtic | Mapes | Altres Adreces



Aragó és així, comarques.

Copyright 1996-2020 © All Rights Reserved Francisco Javier Mendívil Navarro, Aragó.

Per consultar, aclariments o corregir errors si us plau escriu-nos

Avís Legal. Esta actividad de la Asociación Cultural Aragón Interactivo y Multimedia
És una activitat cultural.
L'aigua esperança i futur